Nowe Podkarpacie

Reklama

Świętował samorząd

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

RZESZÓW. XVI edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

Coroczny Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja do wyróżnienia najlepszych samorządowców na Podkarpaciu. W tegorocznej edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej prym wiedli: starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek i burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj

Stanie na czele powiatu, gminy czy miasta do łatwych nie należy. To odpowiedzialna funkcja. Samorządowiec powinien być oddany społeczności lokalnej, słuchać głosu swoich wyborców, być uczciwym i pracowitym człowiekiem. Dążyć do tego, aby mieszkańcom, a nie jemu samemu, żyło się lepiej, łatwiej, prościej. Wtedy będzie doceniony przez lokalną społeczność. Co roku w maju samorządowcy obchodzą swoje święto – Dzień Samorządu Terytorialnego, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla upamiętnienia daty pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Jest to również okazja do spotkania wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów, radnych oraz pracowników instytucji samorządowych z całego Podkarpacia podczas corocznej uroczystości, która w tym roku odbyła się 3 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele farnym w intencji samorządowców oraz parada ulicami Rzeszowa. (...)

Od lewej Paweł Baj – burmistrz Głogowa Małopolskiego, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Fot. Andrzej Józedfczyk

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego były także okazją do nagrodzenia najlepszych włodarzy Podkarpacia. Od 16 lat nasza redakcja wraz z Podkarpackim Stowarzyszeniem Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie docenia tych samorządowców, którzy starają się jak najwięcej robić dla rozwoju i polepszenia życia swojej lokalnej społeczności, poprzez przyznawanie im tytułu najlepszego starosty, wójta, burmistrza/prezydenta. (...)

tekst Marzena Miśkiewicz

Więcej w nr 23, Nowe Podkarpacie z 8 czerwca  2016 r.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu,

informacje sportowe, rozrywkę.

Zapraszamy!

Patronat Medialny

 

radio

logo

Partnerzy Biznesowi XIX edycji PNS

Galeria

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS