Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Ciepły, przyjazny dom dzięki

Email
Ciepły, przyjazny dom dzięki

Audyty energetyczne, testy szczelności budynku, badania termowizyjne, kompleksowe przygotowanie wniosku do programu „Czyste powietrze”, innowacyjny projekt „Darmowe ogrzewanie słoneczne” z systemem grzewczym Red Snake, projektowanie budynków pasywnych – to wszystko ma w swojej ofercie firma JSystem Sławomir Juryś. Dziesięcioletnie doświadczenie na rynku sprawia, że JSystem należy do grona najlepszych firm z zakresu budownictwa energooszczędnego.

Audyty energetyczne

Trzonem działalności firmy jest opracowywanie audytów energetycznych. Wskazują one zakres modernizacji, jakie należy zrobić na obiekcie, by zaoszczędzić na ogrzewaniu, na przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. – Można dokładnie obliczyć, jakie oszczędności przyniesie nam ocieplenie budynku, jakiej grubości ma być to ocieplenie. Inny efekt da nam styropian o grubości 10 centymetrów a inny o grubości 15 czy 20 centymetrów. Znając ceny poszczególnych grubości możemy wybrać najbardziej opłacalny wariant, taki który charakteryzuje się najkrótszym czasem zwrotu poniesionych nakładów – wyjaśnia Sławomir Juryś, właściciel firmy JSystem.

Badania termowizyjne

Audyt energetyczny można również uzupełnić o pomiary, jak choćby badania termowizyjne. JSystem wykonuje badania termowizyjne każdego typu budynków: jednorodzinnych, wielorodzinnych, użyteczności publicznej. – Lokalizujemy mostki termiczne, miejsca, gdzie ciepła ucieka więcej a gdzie mniej, strefy zawilgocenia i pleśni. dzięki temu można również sprawdzić montaż stolarki okiennej, stolarki drzwiowej. Posiadamy wysokiej klasy kamerę termowizyjną, dzięki której możemy świadczyć usługi w zakresie termowizji w takich dziedzinach jak: ciepłownictwo, energetyka, medycyna czy weterynaria – tłumaczy Sławomir Juryś.

Badania takie wykonywane są wyłącznie w sezonie zimowym, kiedy budynek jest ogrzewany.

Test szczelności powietrznej budynku

Chcąc świadczyć usługi audytorskie na najwyższym poziomie JSystem rozszerzył zakres usług o testy szczelności budynków „blower door test”. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są drzwi nawiewne „blower door”. Badanie polega na mierzeniu przepływającego powietrza z lub do domu, utrzymując różnicę ciśnienia na poziomie 50 Pa pomiędzy wnętrzem domu a środowiskiem zewnętrznym. Uzyskując powtarzalność wyników jesteśmy w staniej podać dokładne dane dotyczące ilości przepływającego przez nieszczelności powietrza, ekwiwalentnej powierzchni nieszczelności czy stosowanego przez Normę PN-EN 13829 współczynnika nieszczelności n50. – Określa on ilość wymian powierza w jednej godzinie przy sztucznie wytworzonym ciśnieniu 50 Pa. W przypadku powszechnie stosowanej wentylacji grawitacyjnej współczynnik n50 nie może przekroczyć 3.0, w przypadku wentylacji mechanicznej współczynnik ten zgodnie z normą nie może przekroczyć 1,5 – tłumaczy S. Juryś. W przypadku budowy domów energooszczędnych, współczynnik n50 dla budynków z zapotrzebowaniem poniżej 40 kWh/m2rok (NF40) musi wynosić poniżej 1,5 1/h, a dla budynków pasywnych z zapotrzebowaniem poniżej 15 kWh/m2rok (NF15) współczynnik n50 nie może przekroczyć wartości 0,6 1/h wymiany na godzinę.

„Czyste powietrze” dofinasowania termomodernizację

Pojawił się program dofinansnowań na termomodernizację budynków jednorodzinnych pod nazwą „Czyste powietrze”. Właściciele budynków jednorodzinnych mogą się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację, w tym ocieplenie ścian, wymianę okien, montaż wentylacji mechanicznej, wymianę źródła ciepła. Celem jest wymiana starych, nieefektywnych pieców „kopciuchów” na oszczędne, ekologiczne źródła ciepła. JSystem z Krosna oferuje kompleksowe przygotowanie wniosku do programu „Czyste powietrze”, szczegółowe informacje o programie, pomoc przy rejestracji na Portalu Beneficjenta, sporządzenie wniosków o płatność oraz protokół odbioru robót, wykonanie audytu energetycznego, pomoc w doborze optymalnego sposobu modernizacji systemu ogrzewania, pomiary termowizyjne oraz pomiary szczelności budynku. Dzięki profesjonalnie sporządzonej dokumentacji Klient ma pewność, że wybrana opcja modernizacji jest najlepsza.

W przypadku programu „Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie nawet do 90 procent całej inwestycji, wszystko jest zależne od dochodu na osobę, która zamieszkuje w danym gospodarstwie domowym. Maksymalne koszty kwalifikowane, od których liczone jest dofinasowanie, to 53 tys. zł.

Budynki pasywne

Sławomir Juryś posiada uprawnienia certyfikowanego konsultanta budownictwa pasywnego według Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt (Niemcy). Instytut od ponad 22 lat zajmują się budownictwem pasywnym. Domy pasywne mają bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, przez to, że posiadają bardzo dobre ocieplenie, okna o świetnych parametrach izolacyjnych, które skierowane są głównie na południe, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Mają tak nikłe straty energii, że teoretycznie nie potrzebują źródła ciepła. JSystem może więc konsultować projekty budynków pasywnych zgodnie z wytycznymi Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

„Darmowe ogrzewanie słoneczne”

JSystem jest głównym dystrybutorem i wykonawcą nowoczesnego elektrycznego systemu grzewczego Red Snake na Podkarpaciu. Bazuje on na niezwykle cienkiej folii grzewczej o grubości 0,4 mm zbudowanej z zalaminowanego włókna węglowego. Brak części ruchomych gwarantuje ponad 50-letnią żywotność, brak serwisów i blisko 100-procentową sprawność. Połączenie systemu Red Snake z własną elektrownią słoneczną pozwala ogrzewać dom bezkosztowo. Folie grzewcze Red Snake mogą być zamontowane w podłodze, w ścianie lub na suficie. W każdym przypadku system działa z taką samą wydajnością. Dzieje się tak dlatego, że podczerwień w odróżnieniu od ciepłego powietrza w systemach konwekcyjnych rozchodzi się równomiernie w każdym kierunku. Kompleksowy koszt montażu systemu Red Snake dla domu o pow. 120 m kw. to 10-15 tys. zł. Jest to znaczna oszczędność w stosunku do tradycyjnych systemów grzewczych, gdzie należy ponieść koszty: przyłącza, kotłowni, komina, instalacji hydraulicznej, a przez lata użytkowania ponosić koszty paliwa, serwisów, usuwania awarii. Decydując się na montaż ogniw fotowoltaicznych, otrzymujemy system, który pozwala ogrzewać budynek niemal za darmo.

Sławomir Juryś, audytor energetyczny, konsultant budownictwa pasywnego i energooszczędnego Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Dostarcza rozwiązania umożliwiające ogrzewanie budynków za darmo.

Kiedy nie przelicza jednostek energii, dopingowany przez swoją rodzinę, trenuje wytrzymałość i bardzo się stara, żeby nie być ostatnim w terenowych zawodach biegowych.

Krosno, ul. Piłsudskiego 18

poniedziałek – piątek 8.00-16.00

tel. 13 49 123 98

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.jsystem.pl

www.testszczelnoscibudynku.pl

www.dotacjenatermomodernizacje.pl

Płatny materiał reklamowy

 

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS